پلاستیک یکی از مهم‌ترین محصولات صنعتی است که در تمام عرصه‌های زندگی ما نفوذ کرده است. هم برای مصرف‌کننده نهایی و هم برای مصرف‌کنندگان صنعتی، زمینه استفاده به عنوان یکی از وسیع‌ترین مواد مطرح می‌شود. بنابراین، انتظار می‌رود که تنوع فنی، مکانیکی و زیبایی‌شناختی زیادی برای محصولی وجود داشته باشد که در چنین طیف وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. توانایی ارائه این تغییرات را می‌توان از طریق دو مفهومی که اغلب در تولید پلاستیک با آن مواجه می‌شود، به دست آورد. بیایید این دو مفهوم را که می توان در عنوان اصلی افزودنی های پلاستیک جمع آوری کرد، بررسی کنیم. مستربچ (رنگدانه افزودنی) و کامپند (ترکیب پلیمری).

 
این دو اصطلاح هر دو از نظر روش تولید مشابه هستند، اما با نتیجه ای که ایجاد می کنند، یعنی جهت استفاده از محصول متفاوت هستند.
 

مستربچ یک فرم گرانولی از پودر شیمیایی است که در تولید پلاستیک استفاده می شود که خواص دیگری مانند رنگ، بو، آنتی گاز دارد که با در نظر گرفتن کالای تولیدی به پلاستیک اضافه می شود. این کلمه به معنای مخلوط اصلی است. این مخلوط از مخلوطی از پلیمرها و رنگدانه های آلی یا معدنی تشکیل می شود. 


ترکیب گرانولی (کامپند) فرآیند ایجاد یک ماده خام جدید در خواص فیزیکی مورد نظر مشتری با افزودنی هایی است که به ماده اولیه اصلی اضافه می شود. فیبرهای پرکننده، رنگدانه و کربن اضافه شده به پلاستیک با عملیات حرارتی و فشار مخلوط شده و به آن متصل می شوند.  بهبود ویژگی های دوام مانند ضربه و کشش از طریق ترکیب حاصل می شود. شرکت ها از کلسیت، یعنی کربنات کلسیم، به عنوان پرکننده سخت کننده در تولید پلاستیک استفاده می کنند. 
 
enlightenedآریو پلیمر قادر به تولید مجموعه ای از ترکیبات پلیمری با خواص سفارشی جهت استفاده در تولید محصولات پلیمری با پلیمرهای پایه مانند پلی کربنات، پلی استر، پلی استایرن، پلی اتیلن، پلی پروپیلن و ABS حاوی پرکننده های معدنی مختلف مانند تالک، کربنات کلسیم است. ، پودر ماسه و فایبرگلاس. این شرکت همچنین قادر به تولید ترکیبات پلیمری رنگی به درخواست مشتری می باشد.enlightened